تبلیغات
biataberim

آموزش چت کردن و همچنین آموزش تصویری ساخت ایمیل در سایت یاهو

آموزش چت کردن و همچنین آموزش تصویری ساخت ایمیل در سایت یاهو

yahoo messenger

یکی از نکات جالبی که توجه من را به خود جلب کرد این بود که جمع کثیری از افراد لغت آموزش چت کردن را جستجو میکنند ، از اینرو بر آن شدم تا طریقه چت کردن و مسائل مربوط به آن را برای این عده از دوستان توضیح دهم.

چت کردن در اینترنت یعنی حرف زدن با یک نفر یا چند نفر که میتواند به صورت نوشتن باشد و یا صحبت کردن صوتی.

سایت های زیادی امکان چت کردن را برای شما فراهم میآورند که از مشهورترین این سایت ها میتوان به سایت های یاهو و ویندوز لیو اشاره کرد. هم اکنون یاهو دارای 280 میلیون کاربری میباشد که فقط از سیستم ایمیل و چت آن استفاده میکنند.

برای چت کردن شما باید ابتدا کارهای زیر را انجام دهید:

1. ساختن ایمیل در یکی از سایت های یاهو یا ویندوز لیو.

2. دانلود کردن یکی از نرم افزارهای یاهو مسنجر یا ویندوز لیو مسنجر.

من به شما سایت یاهو را پیشنهاد میکنم.

ابتدا طریقه ساخت ایمیل در سایت یاهو به شرح زیر میباشد:

داخل سایت یاهو شوید.

http://www.yahoo.com

سپس روی گزینه Sign Up که در بالا سمت راست سایت یاهو قرار دارد کلیک کنید. ( کمی با دقت بگردید حتما پیدا میکنید ). صفحه ای باز میشود که باید با مثالی که در تصاویر زیر داده شده آن را پر کنید.

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 01

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 02

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 03

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 04

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 05

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 06

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 07

amozesh tasviri sakht email dar yahoo by flanoos 08

برای انتخاب پسورد سعی کنید که حروف و اعداد و علامات را با هم بنویسید. در عکس ششم که نوشته ام : آدرس ایمیل دیگر خود را بنویسید ، منظور این هست که اگر ایمیل آدرس دیگری دارید ، آدرس آن را بنویسید تا زمانی که پسورد شما از یادتان رفت میتوانید با مراجعه به سایت یاهو و درخواست پسوردتان ، پسورد شما را به این ایمیل آدرس بفرستد ، پس در انتخاب آن دقت کنید و اگر اصلا دیگر ایمیل آدرس دیگری ندارید و نمیدانید که اینجا چه باید بنویسید ، بهتر است که یک ایمیل دروغین بنویسید. مثلا بنویسید:

weorioeradsfadfasdfasdfdsafuower@aioq.com

حالا میرسیم به طریقه چت کردن. بعد از ساخت ایمیل باید نرم افزار یاهو مسنجر را از سایت خودش دانلود کنید. ابتدا به آدرس زیر بروید.

http://messenger.yahoo.com

سپس جدیدترین نسخه یاهو مسنجر را با کلیک روی Download Now دانلود کنید.

پس از دانلود باید روی فایل دانلود شده دابل کلیک کنید تا برنامه یاهو مسنجر به طور مستقیم از اینترنت نصب شود که کمی طول میکشد.

حالا که یاهو مسنجر شما نصب شده رویش کلیک کنید تا باز شود. در قسمت  Yahoo Id آی دی خود را که در هنگام ساخت ایمیل انتخاب کرده اید بنویسید. مثلا من انتخاب کرده بودم. Flanoos7913 سپس در قسمت Password هم پسورد خود را که در هنگام ساخت ایمیل انتخاب کرده بودید بنویسید و در پایان روی گزینه Sign In کلیک کنید.

پس از ورود به نرم افزار یاهو مسنجر در منوی بالای آن روی گزینه Messenger و سپس از لیست باز شده روی گزینه Yahoo Chat و سپس از لیست باز شده روی گزینه Join a Room کلیک کنید.

پنجره ای باز خواهد شد که از لیست سمت چپ باید یک جا را برای چت کردن انتخاب کنید. مثلا من روی Regional و از لیست زیرین باز شده آن روی گزینه Asia کلیک میکنم. در پنجره سمت راستی خواهید دید که نام Asia Global Chat دیده میشود. با کلیک روی علامت مثبت سمت چپ آن ، زیر مجموعه های آن باز میشود. یکی از زیر مجموعه ها را انتخاب کرده و روی گزینه Go to room کلیک کنید. در پنجره باز شده روی گزینه Enter Chat کلیک کنید. سپس در وسط صفحه از شما خواسته میشود تا نوشته ای را که در عکس میبینید در مستطیل زیرین آن تایپ کنید ، این کار را انجام دهید و روی گزینه Submit کلیک کنید. اگر تمام کارها را به درستی انجام داده باشید خواهید دید که در سمت راست تصویر نام های آی دی افرادی که در چت روم حضور دارند دیده میشود که با دابل کلیک روی هر نام پنجره ای باز میشود که میتوانید با نوشتن متن خود در پنجره کوچک در زیر آن و سپس کلید اینتر با طرف مقابل صحبت کنید. همچنین میتوانید با انتخاب گزینه Call به طور صوتی با طرف مقابل صحبت کنید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات همین پست بپرسید.

موفق و سربلند باشید.