تبلیغات
biataberim

آموزش چت

 

دوستان زیادی به این مشکل بر می خورند که که نمی توانند آیکن چت را در مسنجرهی جدید پیدا کنند دوستان می توانند درyahoo messenger روی messenger کلیک کنند و از منوی باز شده  yahoo Chatرا انتخاب و روی گزینه  join a room کلیک کنند و وارد چت روم شوند ضمنا برا آموزش جامع چت می توانید از وبلاگ دیگر من یعنی  http://yahoobomber.blogfa.com/ استفاده کنید که توضیحات کاملی در آن قرار داده شده است .

 

در ابتدا نرم افزار yahoo messenger را نصب می کنیم با دبل کلیک برآیکن آن پنجره ای ظاهر می شود که باید در ابتدا گزینه   get a yahoo id   را انتخاب می کنیم(باید به اینترنت وصل باشیم)تا از طریق آن از yahoo یک ID ویک  Password بگیریم.  سپس  ID وPassword را در قسمت مربوطه وارد کرده و برSign inکلیک می نماییم تا پنجره yahoo تکمیل شود وپنجره ای ظاهرمی شود که با کلیک بر روی گزینه آبی رنگ  (IM) کادرارسال پیام خصوصی باز می شودکه می توانید با وارد کردن ID دوستا نتان حتی زمانی که در اینترنت نیستید پیام بفرستید تا به محض اتصال به اینترنت آن را ببیند.

*برای چت کردن باید ایکن Chatراانتخاب کنید.کادری با نام Join room با ز میشودکه درستون وسط دایرکتوری هایی با عناوینی دیده می شود که هر کس با توجه به علایق خود یکی ازدایرکتوری ها را انتخاب می کند با کلیک بر روی دایرکتوری   voice chat آن را انتخاب کنید.

پس از لحظه ای در قسمت سمت راست اطاق های مربوط به آن درج می شود که دراین دایرکتوری دو دسته اطاق  وجود  دارد اول اطاق هایی  که یاهو برای این منظور در نظر گرفته و دوم اطاق هایی است  که کاربران  ایجاد می نمایند .  برای این منظور باید از دو دکمه بالای لیست یکی از گزینه های  user rooms و yahoo rooms  را انتخاب کرد ما گزینه user rooms  را بر می گزینیم کادر  user roomsظاهر می شود که باید در ابتدا گزینه  show this dialog in the future را غیر فعال کنیم و OK می نماییم (می بینید که ظ(Live webcam) کلیک نموده وآنگاه برروی دکمه go to room کلیک نمایید تا وارد این اطاق شوید .  (تعداد اشخاص حاضر در اطاق در جلو نام اطاق ها نوشته شده است.)

در پنجره بعد محیط اطاق گفتگو در یاهو را نشان می دهد که در آن می توانید از طریق تایپ پیام و یا اگر میکروفن داشته باشید (با فعال کردن گزینه hand free  و پایین نگه داشتن دکمه Talk )

با گفت و شنود از طریق میکروفن  و بلندگو در گفتگوی حاضرین  در این اطاق شرکت نمایید.اشخاص در این اطاق ها به نوبت حرف میزنند.

آیکن های موجود  در ستون سمت  راست این پنجره نمایانگر اشخاصی است که در این اطاق حضور دارند با دبل کلیک بر ایکن هر یک از کاربران داخل اطاق  کادری می آید که میتوانید با آنها به گفتگوی دو نفره بپردازید . تفاوت موجود در شکل ظاهری آیکن ها به امکا نات کاربران باز می گردد وبیان می کند که صاحب آیکن دارای میکروفن یا فاقد آن ویادارای دوربین وب کم است. برای دیدن مشترکینی که دارای دوربین وب کم می باشند باید بر روی آیکن آنها راست کلیک کرد وگزینه View Webcam  را انتخاب می کنیم تا کادر آن ظاهر شود  پس از لحظاتی موفق به دیدن  فضایی خواهید شد که دوربین کاربر مربوطه نشان می دهد.(با انتخاب گزینه   whos watching me از منوی  webcam می توانید بفهمید که هم اکنون چه کسانی شما را نگاه می کنند .

اگر اجازه نداشته باشید  فضایی را که دوربین کاربر مورد  نظر در مقابل آن قرار  گرفته است را ببینید پیغامی صادر می شود که با ید آن را OK کرد .

اگر بخواهید از اطاقی به اطاق دیگری بروید بر دکمه Chat کلیک نمایید. اگر بخواهید اطاق دیگری غیر از اطاق های موجود بسازید بر دکمه Create New Room کلیک نمایید و در کادر ظاهر شده نام آن را تعیین کنید.